Certyfikacja AWS - AWS Certified Security - Specialty

Cześć,

Jak będę miał trochę czasu dla siebie to planuję zdobyć certyfikat AWS Certified Security - Specialty.

Jeśli ktoś z Was już taki posiada to bardzo proszę: opisz swoje przygotowania i pomóż innym :smiley:

1. Z czego się uczyłeś(aś)? Jakie materiały, kursy, linki, książki?
  2. Czy używałeś pytań testowych / fake exams?
  3. Jak długo Ci to zajęło i jaką miałeś wiedzę w temacie przed rozpoczęciem nauki?
  4. Czy było coś, co Cię zaskoczyło na egzaminie?
  5. Jakieś inne rady?

Link: https://aws.amazon.com/certification/certified-security-specialty/

Cześć!
Chętnie opowiem Ci jak to było w przypadku mojego certyfikatu odpowiadając na powyższe punkty.

1. Kurs na Linux Academy ( https://linuxacademy.com/cp/modules/view/id/203 ) był podstawowym źródłem wiedzy. Do tego FAQ niektórych usług (głównie KMS !!! :slight_smile: )
  2. Jak już czułem, że opanowałem materiał wystarczająco dobrze to przesiadłem się na whizlabs. Są tam 3 serie pytań testowych, które wyglądają podobnie do tych na egzaminie. Na tych pytaniach można się też uczyć bo mają dość dobre tłumaczenia ALE NIE POLECAM TEGO ponieważ pytania tam zawsze są podawane w takiej samej kolejności w obrębie zestawu i drugie przejście spowoduje bezmyślne klikanie z pamięci w odpowiedź. Moje pierwsze przejścia przez te zestawy dały wyniki w okolicach 85% na każdym.
  3. Ciężko powiedzieć ponieważ z AWS pracuję od kilku lat i dość głęboko się w niego wgryzłem. Dodatkowo jako badacz bezpieczeństwa staram się zabezpieczać tworzoną infrastrukturę czym się tylko da więc miałem okazję poznać w boju większość zagadnień z egzaminu.
    Samej nauki do egzaminu było około 2 miesiące przy założeniu 4h/tydzień, po pracy. Próbne egzaminy na whizlabsach wyklikałem czekając w kolejce na koncert Rammsteina pod stadionem w Chorzowie :smiley:
  4. Egzamin przyjemny, dużo milej się go zdawało niż DevOps Pro. Pytania i odpowiedzi krótkie i nie miałem sytuacji żebym czytając odpowiedź B zapomniał o czym było pytanie. Po godzinie było po wszystkim.
    Ale żeby nie było tak pięknie to już w połowie egzaminu myślałem, że nie zdam! Ze wszystkich widzianych do tej pory pytań powtórzyło się może z 7-8. Wiele pytań było podobnych ale jednak innych od tych, które znałem.
  5. Pierwsza myśl przeważnie jest najlepsza. Jak już zaznaczyłeś to nie wracaj do tego pytania bo stracisz 15min na zastanawianie się czy może jednak zmienić.
    Chyba, że w kolejnych pytaniach znajduje się odpowiedź na pytanie poprzednie :wink: Wtedy warto wrócić i zaznaczyć poprawnie :slight_smile:
    Jak zdawałeś wcześniej inne egzaminy to w zakładce Benefits na Certmetrics jest do wyklikania kod na darmowy oficjalny egzamin próbny oraz “50% Discount on your next Exam”. Można tym obniżyć sobie cenę za egzamin z $300 na $150.
    Również na Certmetrics jest przycisk “Request Exam Accommodations”. Warto skorzystać i wybrać “ESL +30min”. Bonus czasowy dla osób nieanglojęzycznych. Nic nie kosztuje, a może pomóc.

Powodzenia!

2lajki