re:Invent 2018: AWS Toolkit for Visual Studio Code

Hej,

W czasie tegorocznego re:Invent AWS udostępniło toolkit dla popularnych IDE:

Wiecej informacji tutaj (przykłady pythonowe) https://aws.amazon.com/blogs/aws/new-aws-toolkits-for-pycharm-intellij-preview-and-visual-studio-code-preview/

Czy ktoś z Was używał już tych dodatków? Jakie są Wasze wrażenia? Opłaca się to instalować jeśli nie używa się SAMa?

używałem rok temu wtyczki do “pełnego” Visual Studio - chętnie zobaczę jak teraz wygląda nowa wersja, ponieważ tamta była dość “ciężka”

Ja używam Servelress Framework i akurat wtyczki od AWS nie potrzebuje. Poza tym prawda jest taka, że najszybciej z linki komend się pewne rzeczy robi… więc staram się minimalizować ilość klikania :grinning:

Miałeś jakieś doświadczenie z AWS SAM? Sam miałem doświadczenie tylko z frameworkiem Serverless, ale zastanawiam się, czy używając tylko AWSa, Serverless Framework wypada znacznie lepiej od AWS SAM?

Jak zaczynałem to SAMa nie było jeszcze i tak zostałem z SF. Kiedyś czytałem jakieś dokładne porównanie i wydaje mi się, że jedną z ciekawszych rzeczy było lepsze wsparcie do testowania lokalnego. Natomiast to pewnie zależy od rozwiązania Twojego bo nie wierzę, że każdą usługę AWS możesz lokalnie przetestować dzięki SAM.